Blog

Jak uatrakcyjnić wieżę widokową?

Wieża widokowa sama w sobie jest ciekawą i bardzo pożyteczną konstrukcją, zwłaszcza w miejscach stawiających na turystykę. Zadbanie o jej odpowiedni wygląd, a także dobrze przeprowadzone prace konserwacyjne, z pewnością podniosą jej wartość estetyczną oraz użytkową.

Jak upiększyć wieżę widokową?

Malownicze krajobrazy wymagają zadbanego punktu widokowego. Wieżę możemy pomalować na dowolnie wybrany przez nas kolor – w przypadku wież wykonanych z drewna nada im to dodatkowo odpowiedniej ochrony przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi. Oczywiście optymalnym wyborem jest wysokiej jakości lakier bezbarwny, który podkreśli atrakcyjne usłojenie naturalnego drewna, chociaż dość dużą popularnością cieszą się także różne odcienie brązu.

O atrakcyjnym wyglądzie wieży decydują też ozdobne dodatki, takie jak balustrady czy gont, jakim pokryta jest powierzchnia zadaszenia. Jako że wieża widokowa znajduje się zazwyczaj w najwyższym punkcie danego terenu, to na jej samym szczycie można umieścić proporzec lub flagę charakterystyczną dla danego obszaru.

Nie zapomnijmy także o otoczeniu znajdującym się wokół wieży. Z konstrukcją wykonaną z drewna świetnie komponują się różnego rodzaju kompozycje kwiatowe z wykorzystaniem gatunków o wyrazistych kolorach. Jeżeli teren wokół wieży ma posiadać charakter rekreacyjny, to oczywiście należy stworzyć projekt odpowiedniego kompleksu, na który powinny złożyć się ławki, stoliki oraz ewentualnie miejsce do spożywania posiłków.

Opublikowano w: Bez kategorii

Skomentuj (0) ↓