Blog

O czym należy pamiętać przy wznoszeniu konstrukcji z drewna?

Istnieje kilka czynników, na które warto zwrócić uwagę podczas budowy drewnianej konstrukcji.

Jednym z najważniejszych są z pewnością odpowiednie fundamenty. Drewniane konstrukcje są lżejsze niż murowane, nie oznacza to jednak, że nie należy w ich przypadku zadbać o odpowiednie posadowienie. W zależności od rodzaju konstrukcji może to być płyta fundamentowa, studnia, ławy lub stopy fundamentowe. Rodzaj posadowienia zależy nie tylko od budowli, ale również warunków gruntowych czy głębokości przemarzania gruntu. Gwarantujemy Państwu, że rozwiązania, które stosujemy w naszych konstrukcjach, z pewnością dobrze spełnią swoją rolę.

Następną kwestią, na którą zwracamy uwagę podczas wznoszenia naszych konstrukcji, jest wysoka jakość stosowanego przez nas budulca. Nasze drewno jest wysuszone (naturalnie lub komorowe), czterostronnie wystrugane, jego krawędzie są sfazowane, zaś bale konstrukcyjne są toczone. Wszystkie drewniane elementy, od konstrukcyjnych aż po ściany, schody, balustrady czy pokrycie dachów, są zaimpregnowane odpowiednimi środkami ochronnymi. Poza tym do naszych konstrukcji używamy wyłącznie drewna najwyższej jakości, posiadającego wszystkie konieczne atesty. Dobór odpowiednich łączeń (drewniane lub łączniki stalowe) także jest dla nas bardzo ważny. Dokonujemy go zawsze adekwatnie do rodzaju oraz zastosowania wznoszonej konstrukcji, oczywiście w zgodzie z obowiązującym projektem.

Nie zapominamy również o kwestiach estetycznych. Nasze budowle są nie tylko wytrzymałe oraz ekologiczne, ale również doskonale wyglądają. Przekonacie się o tym Państwo zaglądając galerii dokumentującej nasze realizacje. Zapraszamy!

Opublikowano w: Bez kategorii

Skomentuj (0) ↓