Blog

Najważniejsze informacje o drewnianych domach

Czasami można się spotkać z opinią, że drewniane domy są mniej trwałe, niż murowane. Tak się dzieje tylko wtedy, gdy do budowy używamy niskiej jakości drewna, które nie zostało odpowiednio przygotowane. Do tego, żeby się przekonać o trwałości drewnianych budynków wystarczy wybrać się do Kanady lub któregoś ze skandynawskich państw. Tam do dzisiaj buduje się głównie z drewna, a nie zapominajmy, że klimat w tych krajach jest o wiele ostrzejszy, niż w Polsce. Skoro w tamtych rejonach świata sprawdzają się tego typu rozwiązania, to również sprawdzą się w Polsce. Tym bardziej, że przecież posiadamy fantastyczne tradycje związane z drewnianym budownictwem – efekty można zobaczyć na Podhalu, Kaszubach czy Pomorzu.

Nasi klienci również bardzo często interesują się rozwiązaniami technologicznymi, jakie stosujemy w swoich projektach. Oczywiście każdy projekt jest indywidualnie dopasowany do potrzeb klienta, a także planu zagospodarowania przestrzennego, warunków gruntowych, klimatu itp., jednakże możemy udzielić Państwu kilku najważniejszych informacji.

Nasze domy budujemy na żelbetowych ławach fundamentowych. W zależności od projektu stosujemy ściany fundamentowe lub podłogę bezpośrednio na gruncie, czy to drewnianą, czy ułożoną na betonowej płycie. Oczywiście obciążenie takich fundamentów przez drewniany dom jest znacznie niższe, niż w przypadku murowanego budynku, toteż ich żywotność również jest wyższa.

Równie często, co o fundamenty, pytacie Państwo o rodzaj instalacji grzewczej. Tutaj wszystko zależy od projektu. Najbardziej wymagający klienci powinni zastanowić się nad pompą ciepła. Mniej wymagający mogą skorzystać z ekologicznych kotłów na gaz lub olej opałowy. Bardzo ciekawą opcją jest montaż kominka z płaszczem wodnym. Ponadto jeżeli zdecydujemy się na płytę fundamentową, wówczas możemy na niej ułożyć ogrzewanie podłogowe. W drewnianym domu, z definicji energooszczędnym, dobrze zaprojektowany oraz zainstalowany kominek będzie doskonałym źródłem ciepła.

Poza tym wzniesienie drewnianego domu jest tańsze niż murowanego nawet o 30%. Jeżeli dodatkowo korzystacie Państwo z usług prawdziwych profesjonalistów, dbających nie tylko o jakość prac budowlanych, ale również stosowanych materiałów, Wasz dom będzie równie tani, co bezpieczny.

Opublikowano w: Bez kategorii

Skomentuj (0) ↓