Blog

Jak zabezpieczyć drewniane ogrodzenie?

Drewniane ogrodzenia wybierane są przez inwestorów z uwagi na ich efekty estetyczne. Jednak drewno, by cieszyło trwałością i funkcjonalnością, należy w odpowiedni sposób zabezpieczyć przed czynnikami zewnętrznymi, w tym przed atmosferycznymi. Jak zabezpieczyć drewniane ogrodzenie by cieszyło nas przez długi czas? Oto praktyczne wskazówki.

Impregnowanie

Najczęstszym sposobem zabezpieczenia jest impregnowanie drewna. Najczęściej wykorzystywanym impregnatem są popularne lakierobejce, choć nie jest to jedyny środek służący impregnacji.

Po drugie – przemaluj
Choć drewno jest najczęściej malowane już w chwili odbioru ogrodzenia, jednak z uwagi na jego trwałość oraz dla estetycznego wyglądu warto przemalować ogrodzenie co jakiś czas, zwiększając zarówno jego wytrzymałość, jak i zapewniając walor estetyczny.

Powłoka ochronna

Zabezpieczając ogrodzenie drewniane, pamiętajcie również, że powinno ono zostać pokryte elastyczną powłoką ochronną. Dzięki temu unikniemy popękań czy uszkodzeń, na jakie narażone jest drewno. To jednocześnie odpowiednie zabezpieczenie przed szkodnikami.
Nakładając preparaty ochronne, pamiętać należy, że każda warstwa musi wyschnąć, zanim nałożymy kolejną jego warstwę. Warto oczywiście w tym przypadku ściśle przestrzegać zaleceń producentów preparatów ochronnych. To ważne, bowiem tylko w ten sposób gwarantujemy sobie odpowiednie zabezpieczenie drewnianego ogrodzenia.

Opublikowano w: Bez kategorii

Skomentuj (0) ↓