Blog

Jak dbać o drewno w ogrodzie?

Wszelkie elementy architektury drewnianej, choć dają wyjątkowo przytulny i atrakcyjny efekt wizualny, to jednak muszą być regularnie poddawane odpowiednim zabiegom pielęgnacyjnym, po to by zachować swoje walory. Rzecz tyczy się w szczególności tego drewna, które ozdabia nasz ogród – czy to w postaci stołu, altany, czy też drobnych ozdób. Panują tu bowiem specyficzne warunki, w których drewno narażone jest na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych, takich jak woda deszczowa, promieniowanie słoneczne, czy wilgoć. Dobrze jest więc posiadać gruntowną wiedzę na temat tego, jak pielęgnować te ogrodowe, drewniane obiekty.
I tak na przykład, na wszelkie powierzchnie ogrodowe, które są wykonane z drewna litego – szczególnie tego miękkiego – należałoby nanieść pokost. Drewno powinno zostać nim obficie nasączone, przy czym wcześniej trzeba go rozcieńczyć z benzyną ekstrakcyjną w stosunku 50:50. Taką mieszaniną zaleca się kilkakrotnie pokryć drewnianą powierzchnię, a dopiero na sam koniec nałożyć warstwę nierozcieńczonego pokostu.
Warto także wiedzieć, że drewno najlepiej jest myć za pomocą wody, zwykłego, szarego mydła, a także ryżowej szczotki. Pamiętajmy ponadto, iż impregnacja drewna ma sens jedynie wtedy, kiedy jest ono suche.

Opublikowano w: Bez kategorii

Skomentuj (0) ↓