Blog

Gdzie można znaleźć przykładowe realizacje wież widokowych?

Wieże widokowe, których budową się zajmujemy, znajdują się w całej Polsce. W tym miejscu przybliżymy Państwu kilka naszych realizacji.

Jednym z najciekawszych naszych projektów jest budowa dębowej wieży widokowej w ruinach klasztoru Karmelitów Bosych w podkarpackim Zagórzu. Nie tylko zaprojektowaliśmy oraz wykonaliśmy wieżę, która się idealnie komponuje z klasztornymi ruinami, ale wykonaliśmy także prace konserwatorskie oraz remontowe na murach o łącznej powierzchni ponad 900 m2. Wykonaliśmy również projekt ogrodu oraz projekt adaptacji terenu. Same ruiny leżą w bardzo malowniczym miejscu, co jest okolicznością, którą również wzięliśmy pod uwagę.

Jesteśmy też dumni z budowy drewnianej wieży widokowej na terenie dawnej kopalni „Babina” nieopodal Łęknicy w województwie lubuskim. Jest to niespełna trzydziestometrowa budowla wyposażona w dwa tarasy, z której rozciąga się wspaniały widok na najbliższą okolicę. Sama wieża zbudowana jest z impregnowanego modrzewia, zaś dach jest pokryty blachą tytanowo-cynkową.

Ostatnią budowlą, o której chcielibyśmy napisać (ale nie ostatnią wykonaną, o tych przeczytacie Państwo w zakładce „Realizacje i referencje”), jest drewniana wieża na Polczakówce w Rabce-Zdroju. Platforma widokowa znajduje się na wysokości 25 metrów, dzięki czemu doskonale z niej widać Tatry, Gorce czy pasmo Beskidu Wyspowego. Jak łatwo się domyślić, widoki są fantastyczne. Jeżeli chcecie się Państwo przekonać o jakości naszej budowli, zapraszamy na Polczakówkę, a także do galerii zdjęć na naszej stronie internetowej.

Opublikowano w: Bez kategorii

Skomentuj (0) ↓