Blog

Dlaczego warto wybrać schody drewniane?

Z pewnością każdemu, kto sam budował swój własny dom, przyszło się zmierzyć z decyzją dotyczącą tego, z jakiego materiału najlepiej zrobić schody. Jednym z najbardziej sprawdzonych, a więc polecanych materiałów, jest drewno. Przekonajmy się dlaczego warto je wybrać.
Otóż, drewniane schody mają tę zaletę, że można je wykonać w dowolnie wybranym kształcie, a sam montaż przebiega szybko i sprawnie, bo trwa zaledwie dwa dni. Poza tym, wyglądają one bardzo estetycznie i można z nich korzystać bezpośrednio po zamontowaniu. Drewniane schody sprawiają też, że dom/mieszkanie zyskuje cieplejszą i bardziej przytulną aurę. Inną, niemniej ważną ich zaletą jest to, iż posiadają samonośną konstrukcję, dzięki czemu nie ma potrzeby czynienia dodatkowych przygotowań. Drewno bardzo dobrze sprawdza się w konstrukcjach opartych na schodach modułowych, czy też w konstrukcjach krętych.
Schody drewniane można ponadto w łatwy sposób dostosować do konkretnego wnętrza, jako że zwykle zamawia się je – bądź też samodzielnie wykonuje – dopiero na etapie wykańczania domu. Warto też wspomnieć o tym, iż schody tego rodzaju – jeśli są odpowiednio dobrane – sprawiają wrażenie dosyć lekkich, i to nawet wtedy, kiedy mamy do czynienia z niewielką przestrzenią wokół. Dobrym przykładem są tutaj drewniane schody ażurowe.

Opublikowano w: Bez kategorii

Skomentuj (0) ↓