Blog

Dlaczego drewniane tarasy są popularne?

Drewniane tarasy to bardzo często wybieraną propozycją, i to zarówno to domu ( jako jego eleganckie przedłużenie), jak i do ogrodu. Popularność drewnianych tarasów wynika przede wszystkich z takich charakterystycznych dla nich cech jak to, iż są one przyjemne, bo ciepłe w dotyku, przy czym nie nagrzewają się zbytnio podczas letnich, upalnych dni, a także posiadają zdolność amortyzowania upadków. Ta druga właściwość bez wątpienia ma szczególne znaczenia dla rodzin z małymi dziećmi. Co więcej, istnieje tu możliwość ułożenia drewnianej posadzki z dużych elementów.

Wśród propozycji szczególnie polecanych na drewniane tarasy, wymienić należy takie rodzaje drewna jak: sosna, świerk, dąb, czy drewno egzotyczne (zwłaszcza massaranduba, tek i bangkirai).Wszystkie te odmiany (za wyjątkiem sosny i świerku) charakteryzują się dosyć dużą twardością, dzięki czemu są odporne na ścieranie, wszelkie zarysowania, czy też uszkodzenia. Podczas kładzenia tarasu drewnianego, warto pamiętać o tym, że deski powinny mieć grubość przynajmniej dwóch centymetrów oraz, że należy je układać w odstępach wynoszących przynajmniej pół centymetra.

Ponadto, dobrym pomysłem jest także inwestycja w tak zwane ryfle, czyli żłobienia, które wykazują działanie antypoślizgowe, a także zapobiegają zjawisku gromadzenia się wody na nawierzchni.

zajawka 1: Drewniany taras to przyjemne ciepło i efekt estetyczny wizualnie. To między innymi dlatego drewno jest w tym przypadku takie popularne. Zobacz, za co jeszcze ludzie doceniają drewniane tarasy.

zajawka 2: Kto pyta ten nie błądzi. Tak samo jest z czytaniem! Zapraszamy więc do lektury nawiązującej do tego, dlaczego schody drewniane cieszą się dzisiaj tak dużą popularnością.

Opublikowano w: Bez kategorii

Skomentuj (0) ↓