Blog

Czym jest cyklinowanie?

Cyklinowanie to ostatni etap wykańczania podłogi z drewna, który ma wygładzić i nadać powierzchni blasku. Może być również stosowane do renowacji parkietu, na którym dość widoczne są ślady częstego użytkowania. Innymi słowy, cyklinowanie ma nadać podłodze ostatecznego szlifu, aby pozostała ona gładka, lśniąca i równa. W przypadku parkietu czynność wykonuje się za pomocą specjalnych maszyn nazywanych cyklinarkami. Natomiast trudno dostępne miejsca takie jak niektóre elementy schodów wymagają cyklinowania ręcznego.

Jak wygląda proces cyklinowania?

Cyklinowanie podłogi, inaczej nazywane szlifowaniem, zaczyna się od dokładnego przetarcia podłogi papierem ściernym. Po oczyszczeniu i wstępnym wygładzeniu nawierzchni nadchodzi czas na uzupełnienie szczelin. W tym celu wykonywane jest szpachlowanie podłogi, do którego stosuje się specjalną mieszankę. Gdy parkiet wyschnie należy dokonać dokładnego wypolerowania, usunięcia zabrudzeń i nałożenia podkładu. Ostatnie zadanie to ponownie wypolerować parkiet i możemy cieszyć się z pięknego wyglądu naszej podłogi.

Zalety cyklinowania

Zaletą cyklinowania jest na pewno wysoka skuteczność. Ta metoda pozwala na rzeczywiste usunięcie wierzchniej zniszczonej warstwy drewna, a dodatkowe uzupełnienie w postaci szpachlowania i polerowania przedłuża żywotność parkietu na lata.

Opublikowano w: Bez kategorii

Skomentuj (0) ↓