Blog

Czy warto zdecydować się na drewniany dom? Zalety drewnianych domów

NAJWIĘKSZE ZALETY DREWNIANYCH DOMÓW.

Budownictwo drewnianych domów święci ostatnimi czasy duże triumfy. Coraz więcej inwestorów decyduje się na skorzystanie z tego rodzaju technologii, zauważając liczne korzyści płynące z wykorzystania drewna jako podstawowego budulca podczas wznoszenia wymarzonego domu. A jest tych korzyści bardzo dużo.

Przede wszystkim drewno jest obecnie najbardziej ekologicznym materiałem budowlanym. W drewnianych domach, jeżeli tylko są wybudowane przez profesjonalistów z dobrej jakości materiałów, automatycznie tworzy się mikroklimat o optymalnych właściwościach. Stosowanie drewna nie niesie za sobą żadnych negatywnych konsekwencji dla środowiska, również dlatego, że pochodzi ono z legalnych źródeł, a nie z nielegalnej wycinki lasów. Warto również pamiętać, że drewno po prostu doskonale wygląda. Jego klasyczna, naturalna forma bardzo dobrze komponuje się nie tylko z otoczeniem, ale sprawia, że każdy drewniany budynek posiada swój unikalny, interesujący charakter.

Sam proces budowlany jest wyjątkowo szybki. Wystarczy kilka dni, żeby dom był w stanie surowym zamkniętym, co ma również niebagatelne znaczenie dla wysokości ponoszonych kosztów. Nie ma potrzeby stosowania żadnych przerw technologicznych, dlatego po kilku tygodniach od wejścia ekipy budowlanej można planować przeprowadzkę do nowego lokum. Poza tym drewniany dom można również budować zimą.

Równie ważne są kwestie ekonomiczne i technologiczne. Drewno jest bardzo dobrym izolatorem i posiada niski współczynnik przenikania ciepła przy stosunkowo cienkich ścianach. Umieszczenie dodatkowego ocieplenia (wystarczy wełna mineralna) dodatkowo podnosi właściwości termoizolacyjne drewnianych ścian. Dzięki temu koszty eksploatacji takiego budynku są znacznie obniżone, głównie ze względu na wyjątkowo niskie rachunki za ogrzewanie. Rozbudowa lub zmiana kształtu drewnianej konstrukcji, jeżeli tylko są przeprowadzone w zgodzie z zasadami sztuki budowlanej, również nie stanowią żadnego problemu. Wystarczy obecność profesjonalnej ekipy, żeby z powodzeniem przeprowadzić wszystkie konieczne modyfikacje lub prace konserwacyjne.

Opublikowano w: Bez kategorii

Skomentuj (0) ↓