Blog

Czy drewniane domy są ciepłe?

Często możemy spotkać się z przekonaniem, według którego w drewnianych domach nie jesteśmy w stanie komfortowo mieszkać w okresie niskich temperatur. Mając na uwadze słabo przystosowane domki letniskowe na działkach naszych znajomych i sąsiadów, taka opinia jest jak najbardziej uzasadniona. Jednak nie ma najmniejszej przeszkody w wybudowaniu domu z drewna, w którego wnętrzu będą panować doskonałe warunki temperaturowe również w czasie zimy.

Drewno jako materiał izolacyjny

To czy nasz dom z drewna będzie ciepły zależy przede wszystkim od jego uszczelnienia, grubości bali oraz sposobu wykonania. Drewno posiada bardzo dobre właściwości izolacyjne i tym samym doskonale utrzymuje odpowiednie warunki klimatyczne we wnętrzu domu zależnie od pogody za oknem. Jeżeli grubość bali wynosi co najmniej 20 centymetrów, to taka konstrukcja nie wymaga dodatkowego ocieplenia. Jednak poniżej tej grubości drewniane domy są izolowane za pomocą popularnej wełny mineralnej oraz folii odpornej na wiatr. Ocieplanie ma miejsce na zewnątrz domu, w jego wnętrzu lub pomiędzy dwoma nakładającymi się na siebie ścianami.

Kolejne rozwiązanie

Co więcej, domy z drewna wykonane według konstrukcji szkieletowej pozwalają na jeszcze lepsze zachowanie ciepła we wnętrzu wszystkich pomieszczeń. Ich konstrukcja sprawia, że nie tylko dobrze utrzymują ciepło we wnętrzu domu, ale również szybko się nagrzewają.

 

Opublikowano w: Bez kategorii

Skomentuj (0) ↓