Blog

Czy drewniana wieża widokowa może być atrakcją turystyczną?

Drewniana wieża widokowa, umiejscowiona zazwyczaj w najwyższym punkcie danej okolicy, może stanowić świetne miejsce obserwacyjne. Z wysokości podziwiać można nie tylko niepowtarzalne panoramy, ale i obserwować zwierzęta oraz ptaki.

Raj dla obserwatorów przyrody na wysokości

Wieże widokowe to raj dla ornitologów i innych pasjonatów przyrody. To miejsce, gdzie nie tylko można zaobserwować coś nietypowego, zrobić doskonałej jakości zdjęcia, nagrać profesjonalny film przyrodniczy, ale także spotkać innych miłośników przyrodniczych atrakcji turystycznych.

Turysto przyjdź do wieży jak nie wierzysz…

Poza tym drewniana wieża widokowa może stanowić też miejscową atrakcję turystyczną. Odpowiednio odrestaurowana i właściwie oznaczona, będzie stanowiła miejsce wypraw i spotkań. Z czasem może zostać wpisana na listę lokalnych atrakcji, by z kolei zaistnieć w przewodnikach turystycznych i na mapach. Z powodzeniem może rozsławiać okolicę. Coraz więcej turystów bowiem woli aktywne spędzanie czasu podczas urlopów i podziwianie piękno otaczającej ich, ojczystej przyrody. Do lamusa odchodzi bezczynny odpoczynek, a ten aktywny zyskuje coraz więcej zwolenników.

Lokalny skarb – wieża widokowa

Wieże widokowe warto więc budować i o nie dbać. Warto też o nich mówić i reklamować je, nie tylko wśród społeczności lokalnej, ale i wśród turystów.

 

Opublikowano w: Bez kategorii

Skomentuj (0) ↓