Budowa wież widokowych

Mapa realizacji

Muczne

Wieża zbudowana w rzucie na podstawie kwadratu o
wymiarach zewnętrznych w osiach skrajnych słupów 8,50m i wysokości 36m. Usytuowana bokami zgodnie z
kierunkami geograficznymi tzn. jej osie wskazują kierunki północ-południe oraz wschód-zachód. Wieża o konstrukcji stalowo-drewnianej. Stalowa główna
konstrukcja nośna wieży wraz ze stężeniami. Drewniana natomiast jest klatka schodowa z drewna modrzewiowego klasy C24, która została
połączona z konstrukcją główną wieży, oraz więźba dachowa. Pokrycie dachu
stanowi membrana PVC układana na deskowaniu pełnym pióro-wpust.

Kłodzka Góra

Powstała wieża jest obiektem zaprojektowanym w formie kratownicy przestrzennej o konstrukcji stalowej. Trzon wieży zaprojektowano w formie graniastosłupa o zmiennej szerokości i głębokości przekroju poziomego – na rzucie kwadratu o wymiarach 8m x 8m przy podstawie. Słupy główne oraz słupy podpór bocznych pomostu widokowego tworzą w przestrzenie kształt konturu nawiązujący do łagodnej hiperboli, zwężającej się na wysokości 2/3 do przekroju 3,8m x 3,8m i rozszerzającej się ku górze do przekroju 6m x 6m. Wieża wznosi się na wysokość 34,5m i posiada cztery platformy widokowe, najwyższą na wysokości 30,5m. Za szczyt prowadzą spiralne schody o szerokości biegu 1,1m a poszczególne tarasy widokowe są wykonane z ciśnieniowo zaimpregnowanego drewna wysokiej klasy natomiast stalowa konstrukcja jest ocynkowana ogniowo.
W pogodny dzień możemy podziwiać piękną panoramę, masywu Śnieżnika, gór Orlickich, gór Bardzkich i gór Sowich.

Góra Jagodna

Wieża wysokości 23m staneła na szczycie góry Jagodnej i o kilka metrów przewyższa wierzchołki pobliskich drzew. Taras widokowy w formie gondoli na planie koła zapewnia 360 stopni widoku na okolicę. Na szczyt wieży prowadzą spiralne schody konstrukcji stalowej, przyprawiające o zawroty głowy. Obiekt wykonany jest w konstrukcji stalowo-drewnianej posadowionej na fundamencie na planie kwadratu o boku długości ponad 7 metrów. Wieża na Jagodnej została wybudowana w ramach projektu „Czesko-Polski Szlak Grzbietowy”, więc możemy się spodziewać więcej takich konstrukcji w najbliższej przyszłości na tym terenie.

Sękowa

Na górze Ferdel w Magurskim Parku Narodowym postawiliśmy nową wieżę widokową. Drewniana konstrukcja wysokości 25m, posadowiona na 4 stopach fundamentowych jest już dostępna dla odwiedzających. Szczegółnie zachęcamy do pokonania 60 minutowego spaceru na szczyt wieży z miejscowości Wapienne by podziwiać cudowne zachody słońca za Tatrami!

Trójgarb

Konstrukcja o wysokości 27,5 metra, wzniesiona na szczycie góry o wysokości 778m. Do jej wybudowania zużyto aż 67 ton stali, do tego około 60 kubików drewna i trochę betonu (50 – 60 kubików).Wieża będzie jedną z największych atrakcji turystycznych okolicy. Jest najwyższym takim obiektem w tej części Sudetów. Z jej szczytu, przy dobrej widoczności znakomicie widać np. budynek Sky Tower we Wrocławiu .Konstrukcja nie dość, że jest najwyższa w okolicy, to ma nietypowy kształt. Wzniesiono ja na podstawie trójkąta, z wysuniętymi platformami widokowymi.

Gozdno

aaa

Nowa Kuźnia

W ramach inwestycji realizowanej nad Stawem Nowokuźnickim wykonaliśmy drewnianą ścieżkę edukacyjną o długości 730 m wzdłuż wschodniej części stawu. Powstały tam również dwa tarasy widokowe, most drewniany,drewniana wieża widokowa, zamontowano także tablice informujące o walorach przyrodniczych tego miejsca,stoły z ławkami oraz kosze na śmieci. Utworzono również stanowiska umożliwiające obserwację zagrożonego gatunku kotewki orzecha wodnego oraz występujących tam gatunków ptactwa wodno-błotnego. Całość materiałów zaimpregnowano ciśnieniowo przed działaniem grzybów, owadów, pleśni oraz zabezpieczone środkiem ogniochronnym aby służyło odwiedzającym na długie lata.

Góra Borowa

W Grudniu oddaliśmy do użytku wieżę widokową, wzniesioną na Borowej (853,3 m n.p.m.) – najwyższym szczycie Gór Wałbrzyskich. Ma 16,5 m wysokości, a na poziomie 15,3 m jest podest widokowy. Górny poziom masztu przygotowanego pod montaż kamer (będą wykorzystywane m.in. do ochrony przeciwpożarowej), który umieszczono wewnątrz konstrukcji wieży, osiągnął poziom 19,5 m. Wieża jest konstrukcją stalową, skręcaną, tworzącą kształt hiperboloidy jedno powłokowej o przekroju szesnastokąta. By dostać się na platformę widokową wieży, trzeba pokonać 90 schodów, które są przykręcone do stalowego trzonu. Do budowy fundamentów wieży zużyto 50 metrów sześciennych betonu, a do wykonania jej konstrukcji 30 ton stali. Przy dobrej przejrzystości powietrza z wieży widać Śnieżkę oraz wrocławski Sky Tower.

Poza wieżą widokową, w ramach inwestycji zbudowano na Borowej infrastrukturę turystyczną: wiatę, ławki i tablice informacyjne.

Święte - Sława Ślaska

Wieża widokowa o wysokości 40m z dwoma tarasami do podziwiania okolicy na 20m i 35m nad poziomem gruntu. Wieża wykonana jest jako konstrukcja drewniana szkieletowa, z drewna świerkowego i modrzewiowego. Konstrukcja zbudowana została na planie kwadratu, na którego bokach znajdują się po cztery słupy główne. Słupy połączono ze sobą stężeniami drewnianymi, a dla uzyskania odpowiedniej sztywności między stężeniami zastosowano krzyżulce wykonane z prętów stalowych. Dodatkowo dla uzyskania możliwie dużej stabilności zaprojektowane zostały przypory drewniane, po dwie na każdym boku wieży. Wewnątrz kwadratu znajduje się drewniana klatka schodowa, zapewniająca komunikację na całej wysokości budowli. Z tarasów widokowych możemy podziwiać jezioro Sławskie oraz jego okolicę. Zapraszamy do odwiedzin!

Kliczków

U brzegu Zalewu na rzece Kwisie powstala wieza widokowa stylizowana na stara baszte wraz z infrastruktura towazyszaca. Masywna konstrukcja wkomponowana jest w nadbrzeżną zieleń, i daje szanse obserwacji przyrody z ukrycia.
Wieża pełnić będzie także funkcję miejsca postojowego na trasie kajakowej, biwakowego oraz rekreacyjnego. Zapraszamy na ryby.

Mieroszów

Zbudowaliśmy 20 metrowa wieże widokowa, która góruje nad miastem Mieroszów. Kontrukcja z drewna modrzewiowego impregnowanego ciśnieniowo przeciw erozji biologicznej i czynnikom atmosferycznym. Dwanaście słupów podtrzymuje konstrukcje klatki schodowej, tarasów widokowych oraz dachu krytego gontem drewnianym. Dzięki inwestycji podziwiać będzie można przede wszystkim przepiękną panoramę Broumovskich Ścian, Karkonoszy oraz Gór Stołowych. Zapraszamy do podziwiania widoków!

Brenna

Nasza firma zbudowala kolejna wieze widokowa w miejscowosci Brenna w systemie „Zaprojektuj i wybuduj”. Drewniana wieza obserwacyjna zostala posadowiona na 4 stopach fundamentowych, na popularnym szlaku wiodacym na szczyt Stary Gron (788m n.p.m) Obiekt jest urządzeniem służącym turystom do obserwowania przyrody, rozległa obserwacja terenu
z drugiego tarasu widokowego, osłoniętego przed deszczem i słońcem, stanowić będzie ciekawą
atrakcję turystyczną.
Dane techniczne:
Wysokosc – 12.85m
Dl. x szer. 4.74m x 4.74m
Tarasy widokowe na wys. 6m i 8.8m
Dach czterospadowy, pokryty gontem bitumicznym

Zapraszamy!

Duzy Rachowiec

Nowo powstala Platforma Widokowa na poludniowym stoku wzniesienia Rachowiec(935m n.p.m) oferuje bajeczne widoki na cala okolice! W sloneczny dzien gdy widocznosc jest najlepsza mozemy podziwiac osniezone korony Tatr. Powstala platforma widokowa o konstrukcji drewnianej sluzyc bedzie turysta jako miejsce odpoczynku osloniete przed deszczem i umozliwi im obserwacje otaczajacej przyrody. Turyści będą mogli wyjść również na
platformę skąd roztacza się widok na Wielką Raczę, Rycerzową, Bendoszkę Wielką i Muńcuł, a także
na Małą Fatrę.
Zaprojektowana platforma ma wysokosci 7.32m o formie prostopadloscianu na planie prostokata 3.40m x 9.40m z dachem dwuspadowym krytym gontem bitumicznym. Zapraszamy !

Chomętowo

Zakonczylismy budowe kolejnej wiezy widokowej w obrebie zadania”” Zmniejszenie presji na obszary Drawienskiego Parku Narodowego poprzez wzmocnienie funkcji turystycznej terenow rekreacyjnych gminy Dobiegniew” Nad jeziorem Osiek w bliskim sasiedztwie swiezo odbudowanego pomostu powstala 12m wieza o konstrukcji z drewna sosnowego klasy C27 impregnowanego cisnieniowo przed korozja biologiczna preparatami obojetnymi dla srodowiska. Deski poszycia platform widokowych oraz schodow wykonano z drewna debowego, a wszystkie elementy mocowano za pomoca ocynkowanych stalowych wkretow do drewna. Skomplikowany fundament studniowy powstawal przez miesiac na bardzo grząskim gruncie, a sama wieza widokowa posiada mozliwosc regulacji jej osiowosci w przypadku osiadania gruntu. Zapraszamy do podziwiania pieknych widoków, obserwacji dzikiego ptactwa i okolicznej fauny i flory.

Radęcin

Zakonczylismy budowe kolejnej wiezy widokowej w obrebie zadania”” Zmniejszenie presji na obszary Drawienskiego Parku Narodowego poprzez wzmocnienie funkcji turystycznej terenow rekreacyjnych gminy Dobiegniew” Na malowniczym terenie powstala 12m wieza o konstrukcji z drewna sosnowego klasy C27 impregnowanego cisnieniowo przed korozja biologiczna preparatami obojetnymi dla srodowiska. Deski poszycia platform widokowych oraz schodow wykonano z drewna debowego, a wszystkie elementy mocowano za pomoca ocynkowanych stalowych wkretow do drewna. Zapraszamy do galeri/p>

Dawna Kopalnia Babina

Firma TATRY wspólnie z firma Schmees-Luhn zakończyla budowę wieży widokowej oraz 174m odcinek drogi na terenie „Dawnej Kopalni Babina” nieopodal miasta Łęknica. Efektem 3 miesięcznej współpracy powstała 29,5m wieża widokowa z dwoma tarasami widokowymi na wysokości 14,28m oraz 24,48m zadaszonymi i pokrytymi blachą tytanowo – cynkową. Cała konstrukcja drewniana wykonana została z drewna modrzewiowego klasy C-27, impregnowanego przeciw grzybicznie oraz przeciw ogniowo. Balustrady stalowe wypełnione zgrzewaną siatką ocynkowaną.

Z wieży rozciąga się widok pobliskiej okolicy ze zbiornikiem „Afryka” na czele. Widoczna z góry panorama pozwala zaobserwować niesamowity obraz zbiornika pokopalnianego, o przejrzystej wodzie i niezwykle interesującym szmaragdowym kolorze.

Pobierz referencje cz.2

Góra Dzikowiec

W grudniu 2013r. zakończyliśmy budowę kolejnej wieży widokowej na górze Dzikowiec dla Gminy Boguszów-Gorce. Budowa 20 metrowej konstrukcji, wykonana z drewna modrzewiowego klasy C-30 pokrytej gontem bitumicznym zajęła 3 miesiące.

Pobierz referencje

Polczakówka - Rabka Zdrój

W pogodne dni można wybrać się na wycieczkę na wieżę widokową stojącą na Polczakówce. Z platformy znajdującej się na wysokości ponad 25 metrów rozpościera się widok na okoliczne góry – Tatry, Gorce, Beskid Wyspowy i Pasmo Babiogórskie. Na Polaczakówkę można dotrzeć na dwa sposoby. Można podjechać samochodem na parking pod wyciągiem narciarskim w Rabce-Zarytem i podejść stokiem na szczyt (wieża widokowa znajduje się nieopodal górnej stacji wyciągu – czas dojścia to ok. 20-30 minut), albo można też skorzystać z niebieskiego szlaku wiodącego ul. Słoneczną (koło szpitala), który w 30-40 minut doprowadzi nas pod samą wieżę.

Pobierz referencje

Brzezowa

Wieża widokowa zbudowana dla Gminy Dobczyce nad zalewem Dobczyckim.

Pobierz referencje

Duszno

Firma TATRY odbudowała uprzednio spaloną wieżę widokową w Dusznie, dla Miasta i Gminy Trzemeszno.

Pobierz referencje

 

Zagórz

Wieża widokowa w ruinach Zakonu Karmelitów Bosych w Zagórzu. W ramach tego zlecenia nasza firma wykonala projekty: wiezy widokowej wkomponowanej w riuny Klasztoru, projekt ogrodu,projekt adaptacji terenu. Nastepnie wykonalismy prace konserwatorsko-remontowe zapytkowych murów o pow. powyzej 900m2 by zakonczyc prace stawiajac 22m wysokosci wieze widokowa z klejonego drewna debowego i ogrod klauzulowy wraz z alejkami i towazyszaca infrastruktura.

Pobierz referencje